CY7C09579V-83AXI
Buy CY7C09579V-83AXI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C09579V-83AXI
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 1.152M PARALLEL 144TQFP
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Supplier Device Package:144-TQFP (20x20)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:144-LQFP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:1.152Mb (32K x 36)
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 1.152Mb (32K x 36) Parallel 83MHz 6ns 144-TQFP (20x20)
Clock Frequency:83MHz