CY7C09569V-100AC
Buy CY7C09569V-100AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C09569V-100AC
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 576K PARALLEL 144TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Supplier Device Package:144-TQFP (20x20)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:144-LQFP
Other Names:428-1189
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:576Kb (16K x 36)
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 576Kb (16K x 36) Parallel 100MHz 5ns 144-TQFP (20x20)
Clock Frequency:100MHz