CY7C09569V-100BBC
Cypress Semiconductor
CY7C09569V-100BBC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C09569V-100BBC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C09569V-100BBC
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 576K PARALLEL 172FBGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Supplier Device Package:172-FBGA (15x15)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:172-LFBGA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:576Kb (16K x 36)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 576Kb (16K x 36) Parallel 100MHz 5ns 172-FBGA (15x15)
Clock Frequency:100MHz