B32232A3225K
EPCOS
B32232A3225K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32232A3225K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32232A3225K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.433" Dia x 1.260" L (11.00mm x 32.00mm)
Series:B32232
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:495-3531
B32232A3225K000
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Detailed Description:2.2µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Axial
Capacitance:2.2µF