B32232A1684K
EPCOS
B32232A1684K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32232A1684K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32232A1684K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC AXIAL
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)
Package / Case:Axial
Other Names:495-3526
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Axial
Capacitance:0.68µF