B32232A3185K
Buy B32232A3185K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32232A3185K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC AXIAL
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±10%
Package / Case:Axial
Other Names:B32232A3185K000
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Detailed Description:1.8µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Axial
Capacitance:1.8µF