B32232A6474K
EPCOS
B32232A6474K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32232A6474K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32232A6474K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC AXIAL
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.433" Dia x 1.063" L (11.00mm x 27.00mm)
Package / Case:Axial
Other Names:495-3540
B32232A6474K000
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Axial
Capacitance:0.47µF