B32232A3475K
EPCOS
B32232A3475K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32232A3475K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32232A3475K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 35 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.650" Dia x 1.260" L (16.50mm x 32.00mm)
Package / Case:Axial
Other Names:495-3535
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Detailed Description:4.7µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Axial
Capacitance:4.7µF