B32232A1475K
EPCOS
B32232A1475K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32232A1475K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32232A1475K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC AXIAL
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.472" Dia x 1.260" L (12.00mm x 32.00mm)
Package / Case:Axial
Other Names:495-3525
B32232A1475K000
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Detailed Description:4.7µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Axial
Capacitance:4.7µF