VLF10045T-331MR70
TDK Corporation
VLF10045T-331MR70
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLF10045T-331MR70 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLF10045T-331MR70
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 330UH 700MA 829 MOHM
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:445-3587-2
VLF10045T331MR70
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:330µH
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:330µH Shielded Wirewound Inductor 700mA 829 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):829 mOhm Max
Current Rating:700mA
Current - Saturation:700mA