VLF12060T-101M1R9
TDK Corporation
VLF12060T-101M1R9
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLF12060T-101M1R9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLF12060T-101M1R9
Manufacturer TDK
Description Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 2A 152mOhm DCR Blister T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 31919 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.461" W (12.00mm x 11.70mm)
Shielding:Shielded
Series:VLF
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:445-3599-2
VLF12060T101M1R9
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:100µH
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:100µH Shielded Wirewound Inductor 1.9A 152 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):152 mOhm Max
Current Rating:1.9A
Current - Saturation:1.9A