VLF10045T-470M1R9
TDK Corporation
VLF10045T-470M1R9
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLF10045T-470M1R9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLF10045T-470M1R9
Manufacturer TDK
Description Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 112mOhm DCR T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40641 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:445-3582-2
VLF10045T470M1R9
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:47µH
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:47µH Shielded Wirewound Inductor 1.9A 112 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):112 mOhm Max
Current Rating:1.9A
Current - Saturation:1.9A