VLF10045T-150M3R5
TDK Corporation
VLF10045T-150M3R5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLF10045T-150M3R5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLF10045T-150M3R5
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 15UH 3.5A 43 MOHM SMD
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:445-3579-2
VLF10045T150M3R5
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:15µH
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:15µH Shielded Wirewound Inductor 3.5A 43 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):43 mOhm Max
Current Rating:3.5A
Current - Saturation:3.5A