VLF10040T-680M1R4
TDK Corporation
VLF10040T-680M1R4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLF10040T-680M1R4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLF10040T-680M1R4
Manufacturer TDK
Description FIXED IND 68UH 1.4A 178 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 33750 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:445-3567-2
VLF10040T680M1R4
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:68µH
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:68µH Shielded Wirewound Inductor 1.4A 178 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):178 mOhm Max
Current Rating:1.4A
Current - Saturation:1.4A