VLF10040T-330M2R1
TDK Corporation
VLF10040T-330M2R1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLF10040T-330M2R1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLF10040T-330M2R1
Manufacturer TDK
Description FIXED IND 33UH 2.1A 93 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 57378 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Shielding:Shielded
Series:VLF
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:445-3565-2
VLF10040T330M2R1
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:33µH
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:33µH Shielded Wirewound Inductor 2.1A 93 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):93 mOhm Max
Current Rating:2.1A
Current - Saturation:2.1A