VLF10040T-100M3R8
TDK Corporation
VLF10040T-100M3R8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLF10040T-100M3R8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLF10040T-100M3R8
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 10UH 3.8A 33 MOHM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Shielding:Shielded
Series:VLF
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:445-3562-1
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:10µH Shielded Wirewound Inductor 3.8A 33 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):33 mOhm Max
Current Rating:3.8A
Current - Saturation:3.8A