VEH90PS24
XP Power
VEH90PS24
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VEH90PS24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VEH90PS24
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
(In US Dollars)
36 pcs
Data sheet
Weight:0.816 lb (370.13g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.24" L x 2.28" W x 1.19" H (133.0mm x 58.0mm x 30.3mm)
Series:VEH90 (90W)
Region Utilized:International
Power (Watts):90W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-2324
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C6
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level V
Detailed Description:24V 90W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):3.75A
Cord Length:48" (1.22m)