VEH20US15
XP Power
VEH20US15
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VEH20US15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VEH20US15
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Weight:0.375 lb (170.1g)
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.90" L x 1.65" W x 1.22" H (99.0mm x 42.0mm x 31.0mm)
Series:VEH20 (20W)
Region Utilized:International
Power (Watts):20W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other Names:1470-2312
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Efficiency:Level V
Detailed Description:15V 20W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.33A
Cord Length:48" (1.22m)