VEH120PS24
XP Power
VEH120PS24
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VEH120PS24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VEH120PS24
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
(In US Dollars)
18 pcs
Data sheet
Weight:1.6 lbs (725.7g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.61" L x 2.80" W x 1.48" H (168.0mm x 71.0mm x 37.2mm)
Series:VEH120 (120W)
Region Utilized:International
Power (Watts):120W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-2306
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level V
Detailed Description:24V 120W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):5A
Cord Length:47.2" (1.20m)