VEH150PS12
XP Power
VEH150PS12
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VEH150PS12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VEH150PS12
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
(In US Dollars)
18 pcs
Data sheet
Weight:1.6 lbs (725.7g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.85" L x 2.91" W x 1.65" H (174.0mm x 74.0mm x 42.0mm)
Series:VEH150 (150W)
Region Utilized:International
Power (Watts):150W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-2307
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:350mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level V
Detailed Description:12V 150W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):12.5A
Cord Length:47.2" (1.20m)