VDRS10P420AME
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS10P420AME with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS10P420AME
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VDR ST 10D 2500A 420V KNL18 AMMO
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):680V
Varistor Voltage (Min):612V
Varistor Voltage (Max):748V
Series:VDRS
Package / Case:Disc 12.50mm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Maximum DC Volts:560V
Maximum AC Volts:420V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Energy:73J
Detailed Description:680V 2.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12.50mm
Current - Surge:2.5kA
Capacitance @ Frequency:165pF @ 1kHz