VDRS10P350TSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS10P350TSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS10P350TSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS10P350TSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 560V 2.5KA DISC 12.50MM
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):560V
Varistor Voltage (Min):504V
Varistor Voltage (Max):616V
Series:VDRS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 12.50mm
Other Names:2381 594 53516
2381 594 53516-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:460V
Maximum AC Volts:350V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:78J
Detailed Description:560V 2.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12.50mm
Current - Surge:2.5kA
Capacitance @ Frequency:200pF @ 1kHz