VDRS10P385BSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS10P385BSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS10P385BSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS10P385BSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 620V 2.5KA DISC 12.50MM
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):620V
Varistor Voltage (Min):558V
Varistor Voltage (Max):682V
Series:VDRS
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 12.50mm
Other Names:2322 594 53816
BC1436
VDRS10P385BSC
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:505V
Maximum AC Volts:385V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:67J
Detailed Description:620V 2.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12.50mm
Current - Surge:2.5kA
Capacitance @ Frequency:180pF @ 1kHz