VDRS10P275BSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS10P275BSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS10P275BSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS10P275BSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 430V 2.5KA DISC 12MM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):430V
Varistor Voltage (Min):387V
Varistor Voltage (Max):473V
Series:VDRS
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 12mm
Other Names:2322 594 52716
BC1433
VDRS10P275BSC
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:350V
Maximum AC Volts:275V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:63J
Detailed Description:430V 2.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12mm
Current - Surge:2.5kA
Capacitance @ Frequency:270pF @ 1kHz