VDRS10P230TSE
Buy VDRS10P230TSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS10P230TSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VDR ST 10D 2500A 230V STLDS TAPE
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):360V
Varistor Voltage (Min):324V
Varistor Voltage (Max):396V
Series:VDRS
Package / Case:Disc 12mm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Maximum DC Volts:300V
Maximum AC Volts:230V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Energy:54J
Detailed Description:360V 2.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12mm
Current - Surge:2.5kA
Capacitance @ Frequency:320pF @ 1kHz