VDRS10P150TLE
Buy VDRS10P150TLE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS10P150TLE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VDR ST 10D 2500A 150V KNL16 TAPE
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):240V
Varistor Voltage (Min):216V
Varistor Voltage (Max):264V
Series:VDRS
Package / Case:Disc 12mm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Maximum DC Volts:200V
Maximum AC Volts:150V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Energy:36J
Detailed Description:240V 2.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12mm
Current - Surge:2.5kA
Capacitance @ Frequency:490pF @ 1kHz