VDRS10P175BSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS10P175BSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS10P175BSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS10P175BSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 275V 2.5KA DISC 12MM
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):275V
Varistor Voltage (Min):247.5V
Varistor Voltage (Max):302.5V
Series:VDRS
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 12mm
Other Names:2322 594 51716
BC1430
VDRS10P175BSC
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:225V
Maximum AC Volts:175V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:41J
Detailed Description:275V 2.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12mm
Current - Surge:2.5kA
Capacitance @ Frequency:430pF @ 1kHz