VDRS10P150BSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS10P150BSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS10P150BSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS10P150BSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 240V 2.5KA DISC 12MM
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):240V
Varistor Voltage (Min):216V
Varistor Voltage (Max):264V
Series:VDRS
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 12mm
Other Names:2322 594 51516
BC1429
VDRS10P150BSC
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:200V
Maximum AC Volts:150V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:36J
Detailed Description:240V 2.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12mm
Current - Surge:2.5kA
Capacitance @ Frequency:490pF @ 1kHz