TVB270SA-L
TE Connectivity / Raychem
TVB270SA-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB270SA-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB270SA-L
Manufacturer TE Connectivity / Raychem
Description Thyristor Surge Protection Devices 270V 22A 2-Pin
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 154 pcs
Reference Price
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:270V
Voltage - Breakover:365V
Series:SiBar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:D90963-000
TVB270SA-L-ND
TVB270SA-LTR
Current - Peak Pulse (8/20µs):150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):175mA
Capacitance:50pF