TPHCS250-ML
Buy TPHCS250-ML with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPHCS250-ML
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FUSE HLDR BLADE 80V 250A CHASS
Data sheet
Voltage:80V
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Fuse Type:Blade
Fuse Size:1" Dia x 2.66" L (25.4mm x 67.5mm)
For Use With/Related Products:TPL-B
Detailed Description:Fuse Holder 250A 80V 1 Circuit Blade Chassis Mount
Current Rating:250A