TPHCS800-M
Buy TPHCS800-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPHCS800-M
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FUSE HLDR BLADE 80V 800A CHASS
Data sheet
Voltage:80V
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Fuse Type:Blade
Fuse Size:1.5" Dia x 3.5" L (38.1mm x 88.9mm)
For Use With/Related Products:TPH, TPL-C
Detailed Description:Fuse Holder 800A 80V 1 Circuit Blade Chassis Mount
Current Rating:800A