SH50V-0.85-680
AlfaMag Electronics (AMGIS)
SH50V-0.85-680
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SH50V-0.85-680 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SH50V-0.85-680
Manufacturer AlfaMag Electronics (AMGIS)
Description FIXED IND 680UH 850MA 1.25 OHM
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Type:Toroidal
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.709" L x 0.512" W (18.00mm x 13.00mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Tray
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron Powder
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:10kHz
Inductance:680µH
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:680µH Unshielded Toroidal Inductor 850mA 1.25 Ohm Max Radial
DC Resistance (DCR):1.25 Ohm Max
Current Rating:850mA