QYX1H102KTP1FD
Nichicon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QYX1H102KTP1FD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QYX1H102KTP1FD
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 1000PF 10% 50VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:QYX
Ratings:-
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.571" (14.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:1000pF Film Capacitor 50V Polyester Radial
Capacitance:1000pF