QYX1H104JTP
Nichicon
QYX1H104JTP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QYX1H104JTP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QYX1H104JTP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.354" L x 0.217" W (9.00mm x 5.50mm)
Series:QYX
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:493-3467
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 50V Polyester Radial
Capacitance:0.1µF