QYX1H102JTP3TA
Nichicon
QYX1H102JTP3TA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QYX1H102JTP3TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QYX1H102JTP3TA
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 1000PF 5% 50VDC RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs10000 pcs
14000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:QYX
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:493-14311-2
493-14311-2-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:1000pF Film Capacitor 50V Polyester Radial
Capacitance:1000pF