QAP2J684JRP
Buy QAP2J684JRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QAP2J684JRP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.772" W, 0.449" T x 1.378" L (19.60mm, 11.40mm x 35.00mm)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:0.68µF