QAP2J335JRP
Buy QAP2J335JRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QAP2J335JRP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 3.3UF 5% 630VDC AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.146" W, 0.764" T x 2.047" L (29.10mm, 19.40mm x 52.00mm)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:3.3µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:3.3µF