QAP2J684KRP
Nichicon
QAP2J684KRP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QAP2J684KRP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QAP2J684KRP
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.772" W, 0.449" T x 1.378" L (19.60mm, 11.40mm x 35.00mm)
Series:QAP
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:493-10206
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:0.68µF