PTKM75-30SM
Buy PTKM75-30SM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTKM75-30SM
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 75UH 1.62A 130 MOHM
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:Toroidal
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.440" L x 0.440" W (11.18mm x 11.18mm)
Shielding:Shielded
Series:PTKM-SM
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard
Other Names:DN3390
PTKM75-30SM BULK 100
PTKM7530SM
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:75µH
Height - Seated (Max):0.400" (10.16mm)
Frequency - Self Resonant:7MHz
Detailed Description:75µH Shielded Toroidal Inductor 1.62A 130 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):130 mOhm Max
Current Rating:1.62A
Current - Saturation:280mA