PAG.M0.2NL.CC65A
Buy PAG.M0.2NL.CC65A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M0.2NL.CC65A
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M02
Shell Material:Polysulfone (PSU)
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Number of Positions:2
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:10A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Black, Blue
Cable Opening:0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)