PAG.M0.2TL.CC52Z
Buy PAG.M0.2TL.CC52Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M0.2TL.CC52Z
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M02
Shell Material:Polyetherimide (PEI)
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 170°C
Number of Positions:2
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:10A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Black
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)