PAG.M0.4GL.AC39NZ
Buy PAG.M0.4GL.AC39NZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PAG.M0.4GL.AC39NZ
Manufacturer LEMO
Description CONN PLUG MALE 4POS SOLDER CUP
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:M04
Shell Material:Polysulfone (PSU)
Orientation:G
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Number of Positions:4
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Fastening Type:Push-Pull, Detent Lock
Detailed Description:4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold
Current Rating:8A
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:Black, Gray
Cable Opening:0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)