NOJC227M004RWJ
AVX Corporation
NOJC227M004RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJC227M004RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJC227M004RWJ
Manufacturer AVX
Description CAP NIOB OXIDE 220UF 20% 4V 2312
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2500 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhms
Dissipation Factor:8%
Detailed Description:220µF Niobium Oxide Capacitor 4V 2312 (6032 Metric) 400 mOhms
Current - Leakage:17.6µA
Capacitance:220µF