NOJC336M006RWJ
AVX Corporation
NOJC336M006RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJC336M006RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJC336M006RWJ
Manufacturer AVX
Description Niobium Oxide Capacitor, 33 uF, 6.3 V, ± 20%, 500 mohm, 105 C, 2312 [6032 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 52387 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Other Names:478-3216-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):500 mOhms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:33µF Niobium Oxide Capacitor 6.3V 2312 (6032 Metric) 500 mOhms
Current - Leakage:4µA
Capacitance:33µF