NOJC227M002RWJ
AVX Corporation
NOJC227M002RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJC227M002RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJC227M002RWJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXI 220UF 20% 2.5V 2312
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhms
Dissipation Factor:8%
Detailed Description:220µF Niobium Oxide Capacitor 2.5V 2312 (6032 Metric) 400 mOhms
Current - Leakage:11µA
Capacitance:220µF