NOJC107M006RWJ
KYOCERA AVX
NOJC107M006RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJC107M006RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJC107M006RWJ
Manufacturer KYOCERA AVX
Description Cap Niobium 100uF 6.3V 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 0.4 Ohm 105?? T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 39810 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Other Names:478-8863-2
NOJC107M006RWJ-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhms
Dissipation Factor:8%
Detailed Description:100µF Niobium Oxide Capacitor 6.3V 2312 (6032 Metric) 400 mOhms
Current - Leakage:12µA
Capacitance:100µF