NOJC157M002RWJ
AVX Corporation
NOJC157M002RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJC157M002RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJC157M002RWJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXI 150UF 20% 2.5V 2312
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2312 (6032 Metric)
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:150µF Niobium Oxide Capacitor 2.5V 2312 (6032 Metric) 400 mOhms
Current - Leakage:7.5µA
Capacitance:150µF