IHLP5050FDER3R3M5A
Vishay Precision Group
IHLP5050FDER3R3M5A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHLP5050FDER3R3M5A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHLP5050FDER3R3M5A
Manufacturer Vishay
Description Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 20.2A 5050 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 17718 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.522" L x 0.508" W (13.26mm x 12.90mm)
Shielding:Shielded
Series:IHLP-5050FD-5A
Ratings:AEC-Q200
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.252" (6.40mm)
Frequency - Self Resonant:17.8MHz
Detailed Description:3.3µH Shielded Molded Inductor 20.2A 5.44 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):5.44 mOhm Max
Current Rating:20.2A
Current - Saturation:16.7A