IHLP5050FDER4R7M5A
Dale / Vishay
IHLP5050FDER4R7M5A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHLP5050FDER4R7M5A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHLP5050FDER4R7M5A
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 4.7UH 17.4A 7.93 MOHM
(In US Dollars)
250 pcs500 pcs750 pcs1250 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.522" L x 0.508" W (13.26mm x 12.90mm)
Shielding:Shielded
Series:IHLP-5050FD-5A
Ratings:AEC-Q200
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:4.7µH
Height - Seated (Max):0.252" (6.40mm)
Frequency - Self Resonant:15.8MHz
Detailed Description:4.7µH Shielded Molded Inductor 17.4A 7.93 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):7.93 mOhm Max
Current Rating:17.4A
Current - Saturation:18.5A