IHLP5050FDER220M51
Dale / Vishay
IHLP5050FDER220M51
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHLP5050FDER220M51 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHLP5050FDER220M51
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 22UH 8.3A 33.49 MOHM
(In US Dollars)
250 pcs500 pcs750 pcs1250 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.522" L x 0.508" W (13.26mm x 12.90mm)
Shielding:Shielded
Series:IHLP-5050FD-51
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:22µH
Height - Seated (Max):0.252" (6.40mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:22µH Shielded Molded Inductor 8.3A 33.49 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):33.49 mOhm Max
Current Rating:8.3A
Current - Saturation:5.5A